GRONO PEDAGOGICZNE

Iwona Grochclska

Mgr sztuki Iwona Grocholska - solistka baletu, pedagog, choreograf, coach, trener umiejętności społecznych. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L.Różyckiego w Bytomiu i Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie na wydz. Wychowanie Muzyczne w specjalności Pedagogiki Baletu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki. Pracowała w LZPiT "Mazowsze" oraz Gliwickim Teatrze Muzycznym (dawniej Operetka Śląska). Miała możliwość pracować pod kierunkiem m. in. H.Końwińskiego, Z.Rudnickiej, J.Stańka, M.Surowiak, J.Niesobkiej, J.Badurka.

Od 1999r. jest pedagogiem Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno - Baletowego w Gliwicach, prowadząc zajęcia z tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i stepu amerykańskiego (tap dance). Stworzyła ponad 60 autorskich układów choreograficznych w różnych technikach tanecznych m. in. do: koncertu "Muzyka w Teatrze" dla Gliwickiego Teatru Muzycznego, "Koncertu sylwestrowego" dla MOK w Zawierciu, "Spektaklu Dyplomowego " studentki PWST w Krakowie (duet na szczudłach)  oraz do wielu koncertów i "Pokazów Dyplomowych" dla instytucji z którymi współpracuje.

w 2017r. otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej "Nagrodę indywidualną II stopnia" za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.