HISTORIA SZKOŁY

Prywatna Szkoła Baletowa M.M. Szewczenko pod obecną nazwą istnieje od 1992r. Historia Szkoły sięga jednak połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy swoją działalność rozpoczęło Społeczne Ognisko Baletowe.

Od 1970r. dyrektorem Ogniska, wyznaczonym przez Wojewódzki Wydział Kultury została Maria Szewczenko. To właśnie od tego okresu nastąpił rozwój Ogniska Baletowego.

Praca Marii Szewczenko opierała się nie tylko na zarządzaniu Ogniskiem Baletowym. Jej największą pasją była i jest do dnia dzisiejszego działalność pedagogiczna. Tańca klasycznego uczyły się u Niej znane dziś aktorki, piosenkarki i modelki – Elżbieta Starostecka, Beata Rybotycka, Katarzyna Jamróz, Agata Buzek.

To w latach siedemdziesiątych powstała idea występów wieńczących całoroczną pracę dzieci i młodzieży. „Czerwcowe pokazy” organizowane są od czterdziestu lat i dziś stanowią tradycję Szkoły Baletowej.

Po ponad dwudziestu latach pracy w Społecznym Ognisku Baletowym Maria Szewczenko wraz z córką Małgorzatą Bosakowską podjęły działania w celu sprywatyzowania działalności. Ubiegały się o otrzymanie zezwolenia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie Szkoły Baletowej. Starania te ostatecznie zwieńczone zostały sukcesem w 1992r.