OFERTA

Szkoła baletowa

Szkoła Baletowa prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat.  Nauka tańca podzielona jest na cztery etapy. Dział przedszkolny, dziecięcy, młodzieżowy i średni. Nabór do grupy I średniej odbywa się corocznie pod koniec czerwca. Na regularne zajęcia uczęszcza również grupa dorosłych miłośników tańca.

Szeroki zakres działalności obejmuje m.in. przedmioty: rytmiki, umuzykalnienia, tańca klasycznego – baletu, tańca charakterystycznego, tańca współczesnego, tańca jazzowego, gimnastyki oraz indywidualne lekcje gry na fortepianie.

Efekty w rozwoju widoczne są już po pierwszym roku ćwiczeń. Uczniowie nabywają wyczucia rytmu, elastyczności, gibkości a także gracji ruchów. Dzieci z wadami postawy są pod szczególną uwagą pedagogów zalecających indywidualnie dobrane ćwiczenia korygujące do występujących nieprawidłowości u dzieci.

Szkoła dysponuje trzema dydaktycznymi salami baletowymi, wyposażonymi w lustra i drążki służące do korekcji postawy.

Prywatna Szkoła Baletowa M.M. Szewczenko jest wpisana do Krajowego Rejestru Niepublicznych Szkół Artystycznych, co daje jej absolwentom możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Szkoły Baletowej.